Hakkımızda

hakkimizda-1

Borusan Grubu’nun distribütörlük şirketlerinden Borusan Makina ve Güç Sistemleri, 1994 yılından bu yana iş ortağı Caterpillar ile faaliyetlerini Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da tek temsilcisi olarak sürdürmektedir. Genie ürünlerinin temsilciğini ise 2012 yılı başından itibaren sürdürmektedir.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri, Caterpillar ve Genie'nin yanı sıra Metso, Mantsinen, Mecalac, Atlas Copco, Exxon Mobil, Hoist, Genie, MaK, Olympian, BESys, NGC, ClydeUnion markalarının distribütörlüğünü yapmaktadır.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri satış ve satış sonrası destek hizmetleri, müşterilere verimli ve tasarruflu kullanım olanağı sağlanması için yeni Cat ve Genie ürünlerinin kiralama hizmeti, sertifikalı ikinci el iş makinası konseptiyle Türkiye’de benzeri olmayan garantili ikinci el hizmeti, dizel ve gaz motorlu kojenerasyon, mekanik güç uygulamaları (pompa istasyonları ve kompresör sistemleri ) ve acil durum jeneratörleri gibi enerji sistemleri, biogaz ve çöp gazı anahtar teslimi enerji santralleri, deniz sevk ve yardımcı (jeneratör) dizel motorları, ikinci el jeneratör ünitesi ve kiralama hizmetleri, statik ve dinamik UPS, tüm segmentler için finansman çözümleri sunulması gibi kendi bünyesinde müşterisine birçok çözüm sunmaktadır.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri geniş ürün yelpazesi ile çok farklı sektörlere hizmet verebilmektedir. Genel ve ağır inşaat, madencilik ve endüstriyel, tekstil, çelik, kimya, ilaç, seramik, ağaç sanayii, otomotiv, plastik, gıda ve enerji sektörleri başlıca yer aldığı hizmet alanlarıdır. Bununla birlikte özellikle denizcilik sektöründe; ana ve yardımcı makina ve sistemleri ile römorkör, mega yat, kargo gemileri, deniz otobüsü ve ticari yolcu taşıma amaçlı tekne inşa edenlere hizmet verilmektedir.

Öncelikli hedefimiz ortaklık fikrini temel alan güvene dayalı müşteri ilişkileri kurabilmek. Bu nedenle yaptığımız her işin merkezine siz değerli müşterilerimizi koyuyoruz.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri, 2012 yılından itibaren dağıtımını sürdürdüğü ikinci el ve sıfır Genie ürünlerinin; inşaat, madencilik, tekstil, çelik, kimya, ilaç, seramik, ağaç sanayii, otomotiv, plastik, gıda ve enerji sektörlerine satış ve kiralanması konusunda hizmet verir.